Az elmúlt években igen kevés sikeres ötlet valósult meg a televíziós technológiák terén, amelyek kiemelkedő változást hoztak volna. Egyelőre csak annyit látunk, hogy az internetes sebességgel, sávszélességgel kapcsolatban vannak előrehaladó mutatók.
A televíziózást mégse fenyegeti az internet térhódítása?
A műsorkínálatok bővülnek, a piac lefedettsége javul, de ez inkább a már meglévő technológiák fejlődésének tudható be, de nem valós változásnak.
Elsősorban az internet fejlődése miatt szorulnak háttérbe a televíziós szolgáltatások, habár koránt sem mondható, hogy veszélyben lennének. A stagnálás néha normális. A fogyasztókat nehéz képernyő előtt tartani és a legutolsó igazi áttörés az IPTV és az okos-televíziózás megjelenése volt.
Ám ebben segíthet az is, ha kellően gazdag a televíziós csomag kínálata, hogy mindenki találjon kedvére való, minőségi műsorokat kínáló csatornákat, mint például az Invitel televíziós kínálatában.
A reklám szükséges rossz, de lehet hasznos is
A TV szempontjából a legkellemetlenebb dolog a fogyasztók számára még mindig a reklámok egyre nagyobb mennyisége; hogy nem lehet megnézni egy jó filmet kevés szünettel vagy szünet nélkül (kivétel prémium csatornák, de ebből is nagyon kevés van manapság).
Ilyen szempontból a célzott reklámok jelenthetik a következő lépcsőfokot, hiszen ha már a csatornák és szolgáltatók megélhetését jelentik a reklámok, akkor azok legyenek fogyasztó-specifikusak, hiszen akkor a fogyasztó sem érzi annyira kellemetlennek a reklámot, ha úgy érzi, hogy az személyesen neki szól.
A hírműsorok minősége döntő tényező
A hírműsorok minőségfaktorának növelése is gyakran benne van a nemzetközi piackutatások igényfelméréseinek középpontjában. Egy jó hír izgalmas, a valóság, mindig véresebb és kegyetlenebb a fikciónál, amennyiben az megfelelően van tálalva.
Az embereket oda lehet vonzani a képernyő elé megfelelő hírműsorok sugárzásával. Hasonló a helyzet a késő esti talk show-kkal. Jobb, ha száraz beszédtémák helyett a műsorvezetők a történeteik ikonjaivá válnak, akik egyben ezen történetek tanulságának véleményvezérei is.
Nagy probléma még, hogy a reklámfilmgyártás költségei gyakran nagyobbak, mint amekkora reális hasznot el lehet várni a reklámozott terméktől. Persze, a nagyobb cégeknek nagyobb a büdzséjük, de ők sem biztos, hogy annyit tudnak manapság erre szánni, mint eddig.
Ha pedig megnézzük a közösségi oldalakat, az ott található nagyon olcsó tartalmak, gyakran nagyobb hatással vannak a közvéleményre, mint a reklámok. De jobban megnézve, nincs sok különbség közöttük, egyik olyan, mint a másik.
Egyesek szerint a reklámpiacot a virtuális valóság alapú videókkal lehetne feldobni. Ezek lehetővé tennék a reklámokhoz köthető követlenebb élményeket.